Вашингтон оцеля в дивия опит за завръщане на Тексас в последната минута за драматична победа на полуфинала на CFP
New York Post | 2024-01-02 | 07:55:18

Вашингтон запази своя непобеден сезон непокътнат в понеделник и сега Хъски ще получат шанс да се изправят срещу Мичиган за националния шампионат.

Майкъл Пеникс-младши хвърли над 400 ярда и два тъчдауна, за да надмине Куин Юърс, докато удържаха късно рали в Тексас, за да спечелят Sugar Bowl, 37-31 в понеделник вечер.

Вашингтон имаше преднина от девет точки в края на четвъртата четвърт.

Дори след като Тексас вкара гол от игра, за да намали дефицита си до шест, Хъскис възстановиха удара отстрани и просто се нуждаеха от първи даун, за да си осигурят място в националния шампионат.

Но контузия във Вашингтон на трето място, скъпа дузпа при последвалия удар дадоха шанс на Тексас.

Защитата на Хъски позволи на Тексас да марширува по терена, но ги държеше извън крайната зона.

Хъски и Лонгхорнс си размениха тъчдауни през първото полувреме и бяха изравнени на 21 след 31 минути, но Вашингтон надигра Тексас с 10-0 през третата четвърт, за да поеме контрола.

Тексас дръпна в рамките на шест точки след късен гол от игра за по-малко от 90 секунди оставащи, но Вашингтон възвърна последвалия удар от страна.

Хъскита, като поставени под номер 2, сега ще имат шанс да спечелят първото национално първенство в програмата от 1991 г. насам.